1 Dakikalık Dış Çekim Klibi

Düğün, nişan, kına gibi özel anlar için yaptırılan dış çekimler esnasında oluşturulmuş olan videolar birleştirilerek 1 dakikalık dış çekim klibi yapıyoruz. Özellikle sosyal medya paylaşımlarının artması ile beraber dış çekim kliplerini talep artmış durumdadır. Instagram gibi sosyal medya hesaplarında özel günlerini paylaşmak isteyen kişiler bir dakikadan oluşturulmuş dış çekim klipleri tercih ediyor ve dış çekim esnasında klipler oluşturulmaktadır.

Video kayıt sürelerinin çok az olması ve sadece dış çekim esnasında oluşturulan video klip çalışmasına dış çekim video klibi adı verilmektedir. Düğün hikayesi tercihinde bulunmak istemeyen çiftler hem kısa süreli bir anı hem de sosyal medyada paylaşacak malzeme olması açısından kısa çalışmaları yaptırmaktadır. Yaklaşık olarak 1 dakika aralığında olan bu klipler fotoğraf çekim aşamalarını hepsinden kayıt alınarak oluşturulmaktadır.

1 Dakikalık Dış Çekim Klibi Nedir?

Düğünün hazırlık aşamasından itibaren klasik olan video kayıtlarının dışında öyküsel ve sistematik olarak kayıt yapılarak oluşturulmuş kliplere 1 dakikalık dış çekim klibi adı verilmektedir. Özel anlar kaydedildikten sonra birleştirilerek video tamamlanıyor. Düğün sürecinden de kısa bir video kaydı alınıp konsepti uygun şekilde kurgulanarak da klipler hazırlanabilir. Bu şekilde klasik olan kayıtların dışına çıkarak daha tarz sahibi sunumlar çiftlere verilmektedir.

1 Dakikalık Dış Çekim Düğün Klibi

Düğünden sonra planlanmış olan farklı bir gün çerçevesinde dış çekim düğün klibi yaptırmak isteyen çiftler klip oluşturmak için mekan tercihinde bulunmaktadır. Sadece dış çekimde kaydedilmiş olan görüntülerden oluşturulan klip türüne 1 dakikalık dış çekim klibi adı verilmektedir. Oluşturulmuş olan format çerçevesinde dış çekim klipleri sadece dış mekânlarda yapılabiliyor. Ancak stüdyo ortamında dış mekân havası içerisinde bir ortam oluşturulmuş ise burada da dış çekim klipleri oluşturulabilmektedir. Bu noktada tam anlamıyla profesyonel bir çalışmayı sizlerle buluşturuyoruz.

Dış Çekim Klibi Neden Tercih Ediliyor?

Düğünün öncesinde ya da sonrasında tercih edilmiş olan dış mekânlarda fotoğraf çekimleri yapılırken ufak video kayıtları da alınır. Video kayıtlarının birleştirilmesi ile ortaya dış çekim klibi çıkarılır. Düğün sonrası çiftlerin vakitleri olacağından dolayı uzak ve doğal mekânlar daha çok tercih ediliyor.

Gün boyu süren çekimler birbirinden farklı mekânlarda da yapılabiliyor. Ancak çekimi yapacak olan fotoğrafçının iyi bir planlama ve strateji özelliğine sahip olması gerekiyor. Eğer ki konsept olarak gün batımı hesaplanmış ise öncesinde ve sonrasında gerekli zamanı iyi bir şekilde planlamak önemlidir. Kullanılan ekipmanların da aynı şekilde kaliteli olması 1 dakikalık dış çekim klibi ve fotoğrafların uzun süre saklanabilmesine elverişli olacaktır.

Whatsapp Destek
05056643408
icon